Produkt dnia
Treol 770 EC 1L
Treol 770 EC 1L
36,90 zł 29,90 zł
szt.
Treol 770 EC 100ml
Treol 770 EC 100ml
17,50 zł
szt.
Kiełkownica kiełkownik Torseed
Kiełkownica kiełkownik Torseed
34,90 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Pierwsze opryski w ogrodzie 0
Pierwsze opryski w ogrodzie

Korzyści z opryskiwania drzew owocowych miedzią i jak można zwiększyć plony

Zarys bloga:

Wprowadzenie: Co to jest opryskiwanie miedzią i dlaczego stosuje się je na drzewach owocowych?

Już w lutym można wykonać oprysk preparatami miedziowymi. Idealnie sprawdzi się Miedzian 50 WP lub Miedzian Extra 350 SC. Gdy tylko pogoda pozwoli, pierwsze zabiegi można wykonać już w połowie lutego. Temperatura powietrza powinna wynosić minimum 6 stopni Celsjusza. Preparat należy do ekologicznych środków ochrony roślin, może być stosowany w ekologicznych uprawach roślin.

Najlepsze praktyki i czas stosowania sprayu miedzianego na drzewach owocowych

Kiedy opryskiwać preparatem miedziowym Miedzian 5O WP? Pierwsze zabiegi wykonujemy gdy będzie optymalna temperatura (6 stopni Celsjusza ) oraz bezwietrzna pogoda by środek nie został znoszony z rośliny w czasie oprysku. Oczywiście pamiętamy o masce do ochrony naszych dróg oddechowych oraz o okularach i rękawicach.

Jak się przygotować? Należy zaopatrzyć się w odpowiedni opryskiwacz. Idealnie sprawdzi się do tego opryskiwacz marki Kwazar który można nabyć w naszym sklepie. Polecam do niedużych ogrodów opryskiwacz Róża lub Orion. Posiadamy również akcesoria by praca była przyjemniejsza oraz dokładniej wykonana. Komfort pracy przy większych drzewach zwiększy lanca przedłużająca o długości 3m lub 5m.

Jak upewnić się, że stosujesz odpowiednią ilość sprayu miedzianego na drzewach owocowych

Odpowiednia ilość preparatu miedziowego jest bardzo ważna. Zawsze należy zapoznać się z treścią ulotki zamieszczonej do opakowania.

Dla jabłoni i gruszy wykonujemy oprysk przeciwko parchowi jabłoni lub gruszy. W 5-7,5l wody rozpuszczamy 15 g preparatu Miedzian 50 WP. W opakowaniu produktu załączono praktyczną miarkę do dozowania środka.

Jakie są efekty i rezultaty po zastosowaniu

  • Stosowanie zapobiegawcze wczesną wiosną ograniczy stosowanie preparatów interwencyjnych w pozostałych okresach. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć!

  • Miedzian 50 WP i Miedzian 350 SC są preparatami zarejestrowanymi dla upraw ekologicznych.

  • są to preparaty powierzchniowe.

Miedzian 50 WP zwalcza wspomnianego wcześniej parcha na jabłoni czy gruszy. Oprysk wykonujemy dwukrotnie. Drugi oprysk wykonujemy gdy zaczną ukazywać się pierwsze liście.

Brzoskwinia- kędzierzawość liści brzoskwini

Miedzian zabezpiecza brzoskwinię przed występowaniem groźnej choroby- kędzierzawości liści brzoskwini. Oprócz charakterystycznych zgrubień, deformacji blaszki liściowej choroba osłabia drzewo oraz zmniejsza plon.

Stosujemy dwukrotnie oprysk w stężeniu 1% ( 10g środka w 1 l wody). Dla lepszej skuteczności dodaję do oprysku lepiszcze do lepszego przywierania środka do rośliny. Zwiększa skuteczność preparatów grzybobójczych czy owadobójczych.

Uprawa pomidorów

Miedzian na pomidory uprawiane w gruncie można stosować od 2 do 3 razy w sezonie wegetacyjnym, zachowując pomiędzy kolejnymi zabiegami odstępy od 7 do 10 dni. Opryski Miedzianem na pomidory warto wykonywać na zmianę z innymi fungicydami, o odmiennym składzie i mechanizmie działania. Opryski pomidorów Miedzianem można wykonywać od początku rozwoju kwiatostanu do fazy, w której 50% owoców uzyska typową barwę. Musimy przy tym pamiętać, że okres karencji dla pomidora wynosi 7 dni. Oznacza to, że od ostatniego oprysku do dnia zbioru owoców, musi upłynąć co najmniej 7 dni.

 

Zawsze należy przestrzegać etykiety środka ochrony roślin w celu ograniczenia ryzyka dla ludzi i środowiska!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl